vingida.lt
Apie mus
Produktai
Konstrukcijų projektavimas
DUK
Partneriai
Kontaktinė informacija

   DUK

1. Kodėl aliuminio rėmų angarai neskaičiuojami sniego apkrovoms?

Aliuminio rėmų angarų paskirtis- tai galimybė greitai sumontuoti angarą, pvz. renginiui, skubiam krovinio uždengimui ar kt.  Gaminant tokį angarą skaičiuotą sniego apkrovoms, jis prarastų šį savo pagrindinį privalumą, nes rėmo konstrukcija žymiai pasunkėtų, išaugtų transportavimo bei sumontavimo kaštai ir terminai, žymiai padidėtų angaro kaina. Jeigu nėra poreikio dažnai montuoti ir išmontuoti angaro, bet vis gi reikia turėti tokią galimybę, tinkamesnis sprendimas yra metalinių rėmų angaras.

Papildoma informacija žr. produktų palyginimas.

3. Ar tekstilinės konstrukcijos yra saugios, t. y. kaip lengvai perpjaunama ar pažeidžiama medžiaga vandalizmo ir kt. atvejais?

Lengvai prieinamose vietose, pvz. angaro šonas, tyčia supjaustyti ar sugadinti PVC medžiagą nėra labai sudėtinga. Problemos sprendimai galėtų būti sekantys:

- įrengti signalizaciją arba saugoti patalpas kitais būdais;
- naudoti patalpas saugojamoje teritorijoje;
- pasirinkti kietų sienų sprendimą.

Mūsų manymu, nesaugomas objektas turi riziką būti apiplėštas ar/ir apgadintas. PVC medžiaga, gal būt, šiek tiek lengviau pažeidžiama nei skarda, tačiau yra žymiai lengviau remontuojama, taip pat ji nebijo nedidelių deformacijų ar įlenkimų, pvz. nestipriai įvažiavus į angaro šoną pakrautuvui ar kitam transportui, gali nelikti jokios žymės. Patekti į skarda dengtą pastatą taip pat nėra sudėtinga, atsukus skardos tvirtinimo savisriegius, kuriuos užsukus atgal, nelieka jokių žymių, sulyginus su prapjautu PVC angaro šonu.

4. Koks PVC medžiagų ir tekstilinių konstrukcijų tarnavimo bei nusidėvėjimo laikotarpis?

Pirmiausiai tai priklauso nuo pagamintos uždangos kokybės. Uždangos kokybė tiesiogiai priklauso nuo tekstilinių konstrukcijų gamintojo projektavimo ir gamybos patirties, naudojamų technologijų bei kompetencijos. Teisingai atlikus skaičiavimus, reikiamose vietose pastiprinus medžiagą, pagaminus uždangą taip, kad konstrukcija būtų maksimaliai aptempta, neplevėsuotų ir nesitrintų nuo vėjo, uždangos tarnavimo laikas tampa lygus medžiagos tarnavimo laikui, t. y. viršija 25 metus. Lemiamas etapas yra konstrukcijos projektavimas, kuriame suklydus praktiškai neįmanoma išvengti negatyvių pasekmių. Projektuojant konstrukciją, labai svarbu teisingai atlikti statinius medžiagos skaičiavimus, numatyti medžiagos elgesį, pasirinkti gamintoją, medžiagos tipą. Tik po to, prisilaikant kokybės reikalavimų ir gamybos technologijų, atlikti gamybos - montavimo darbus. Didžiausią dėmesį mūsų įmonė skiria šiam etapui, bendradarbiauja ir konsultuojasi su tekstilinių konstrukcijų pasaulinio lygio ir turinčiomis patirtį firmomis. Rizika šiame etape nepasiteisina ir dažnai atneša didelius nuostolius suklydusioms, netgi ir stambioms, patirtį turinčioms kompanijoms.
Toliau detaliai aprašyta keletas medžiagų parinkimo pozicijų:

- Medžiagos, iš kurios bus gaminama uždanga, gamintojo pasirinkimas - Medžiagos kokybė tiesiogiai priklauso nuo jos gamintojo. Kadangi PVC medžiagos panaudojimo spektras yra labai platus, kiekvieno gamintojo medžiagos gali būti naudojamos atitinkamam produktui. Projektuojant gaminį, tekstilinių konstrukcijų gamintojai pirmiausiai turi pasikliauti ne medžiagos kaina, bet siekti, kad medžiaga atitiktų produkto paskirtį ir kokybės reikalavimus gaminamam produktui. Atlikus konstrukcijos statinius skaičiavimus, medžiagos turi būti parenkamos pagal technines medžiagų charakteristikas, atliktus tyrimus ir bandymus, gamintojo reputaciją. Vienos iš tinkamiausių stambių konstrukcijų gamybai PVC medžiagų pasaulyje, laikomos Prancūzijos gamintojo Ferrari medžiagos. Dėl gamintojo naudojamų technologijų, šios medžiagos turi geriausius parametrus įtempimo atlaikymo charakteristikomis, todėl ilgiau nei kitų gamintojų medžiagos tarnauja bei išlaiko estetinį vaizdą. Remiantis moksliniais tyrimais, medžiagų tarnavimo laikas virš 25 metų yra garantuotas. 2000 metais atliktas 58 m pločio ir 250 m ilgio angaro medžiagos testas parodė medžiagų charakteristikų pasikeitimą nuo pradinių per 18 metų:

· Svoris išliko     - 99 %
· Stiprumas viena kryptimi (warp)  - 99 %
· Stiprumas kita kryptimi (weft)  - 84 %

Daugiau informacijos apie medžiagos kokybę galite rasti Ferrari gamintojo internetiniame puslapyje (žr. Durability advantages).

- Medžiagos tipo parinkimas - Medžiagų gamintojai gamina skirtingus medžiagų tipus. Medžiagos tipas parenkamas, atliekant projekto statinius skaičiavimus  priklausomai nuo projekto paskirties bei kitų ypatumų. Teisingo medžiagos tipo parinkimas tiesiogiai priklauso nuo tekstilinių konstrukcijų gamintojų kompetencijos. Neteisingai parinkus medžiagos tipą, nukenčia gaminio kokybė, sutrumpėja konstrukcijos uždangos tarnavimo laikas, o kartais netgi įvyksta medžiagos įtrūkimai su negrįžtamomis pasekmėmis.

5. Ar tekstilinės konstrukcijos tinkamos eksploatuoti šaltesnio klimato sąlygomis?

Taip, medžiaga nebijo nei šalčio, nei karščio (gamintojo charakteristikose nurodoma nuo -30 °C iki + 70 °C). Reikiamo konstrukcijos šilumos koeficiento pasiekimui, galimi ir kiti sprendimai. Kadangi šios galimybės atsirado žymiai vėliau nei pačios tekstilinės konstrukcijos, jų egzistavimas bei populiarėjimas prasidėjo nuo šiltesnių kraštų.

6. Kas reiškia sunkiai užsiliepsnojanti (DIN4102B1/M2 standarto) medžiaga?

M2 - prancūzų, o DIN4102B1 - vokiečių degumo klasės standartai. Jie patvirtina tai, kad šias medžiagas galima naudoti ypatingos svarbos objektų statybai. Šio standarto medžiaga prie atviros ugnies lydosi, tačiau nedega. Į tai dažniausiai, ir kas blogiausia iki pirmo nelaimingo atsitikimo, nekreipiama dėmesio mūsų šalyje. Dėl mažesnės kainos dažnai naudojama paprasta PVC medžiaga.

Daugiau, tame tarpe ir vizualios informacijos, apie medžiagos kokybę galite rasti Ferrari gamintojo internetiniame puslapyje (žr. Fire safety advantages)

7. Ar kiekvienas architektas gali suprojektuoti tekstilinės architektūros statinį? Ar Jūs konsultuojate tekstilinės architektūros projektavimo ir gamybos klausimais?

Sukurti formą nėra labai sudėtinga. Tai gali atlikti daugiau ar mažiau patyrusi architektūrinė kompanija ar nepriklausomas architektas. Tam galima naudoti nebrangią programinę įrangą arba pieštuką ir baltą popieriaus lapą. Vienas iš svarbiausių aspektų formos kūrimo procese, yra formos teisingumo patikrinimas. Tam reikalinga speciali inžinerinė programinė įranga, o svarbiausia tekstilinių konstrukcijų projektavimo teorinės žinios bei patirtis. Apsiimant suprojektuoti tekstilinės architektūros konstrukciją, verta šios darbus įtraukti į projekto sąmatą bei juos atlikti prieš pateikiant klientui architektūrinį sprendimą.
Mes dalyvaujame įvairiuose seminaruose, bendradarbiaujame su daugeliu projektavimo ir architektūros kompanijų, todėl iškilus klausimams, prašome kreiptis ir mes suteiksime visą Jums reikiamą informaciją.

8. Kodėl tekstilinė architektūra ir angarai dengti PVC medžiaga, iki šiol nėra populiarūs mūsų regione?

1. Pats principas ir sumanymas pasaulyje atsirado tik prieš 100 metų, o vakarų šalyse jos išpopuliarėjo tik prieš 30 metų.
2. Tokio tipo konstrukcijoms projektuoti ir gaminti reikalinga specifinė programinė ir gamybinė įranga, o svarbiausia projektavimo ir gamybos patirtis. Iki šiol mes neturėjome galimybių nei projektuoti, nei gaminti tokio tipo konstrukcijų.
3. Tam, kad atitinkamos kokybės tekstilinė architektūra būtų prieinama klientui, projektai turi būti didesnio masto, nei kelių šimtų kvadratinių metrų kavinės uždanga, kadangi imliausias ir svarbiausias iš viso tekstilinės architektūros įgyvendinimo proceso yra projektavimas. Įmonės, neturinčios patirties, projektuojančios ir gaminančios tekstilinės konstrukcijas už sąlyginai nedidelę kainą, negali pateikti atitinkančio "architektūrinio" lygio sprendimų. Taupant lėšas projektavimo procese, o taip pat ir naudojamų medžiagų kokybės bei gamybos technologijų sąskaita, vartotojui pateikiama žemesnio nei "pramoninio" lygio konstrukcija su pavadinimu "tekstilinė architektūra". Vargu koks architektas pasiūlys solidžiam klientui tokį "architektūrinį" sprendimą. Taip pat ir mobilūs metalinių rėmų angarai, kurie techninėmis charakteristikomis nesiskiria nuo stacionarių ir turi eilę privalumų prieš pastaruosius, gali asocijuotis su nekokybiška, plevėsuojančia nuo vėjo palapine.