vingida.lt
Apie mus
Produktai
Konstrukcijų projektavimas
DUK
Partneriai
Kontaktinė informacija

   APS "Tekstilinė architektūra – nauja architektūros kryptis" - 2005 12 23

 Tekstilinė architektūra – nauja architektūros kryptis (.pdf formate)

UAB ,,Vingida“, jau vienuolika metų gaminanti ir nuomojanti plataus asortimento plieno bei aliuminio konstrukcijų mobilius angarus, paviljonus ir tekstilinės architektūros statinius, klientams siūlo išskirtinės kokybės produktus. Kompanijai, atestuotai Lietuvos respublikos Aplinkos ministerijos bei patvirtintai „Det Norske Veritas” pagal EN ISO 9001:2000 kokybės vadybos sistemos reikalavimus, suteiktas ypatingos svarbos objektų statybos bendrovės statusas. Firma ,,Vingida“, įgyvendinanti stambius pasaulinio masto ir kokybės projektus, sėkmingai siekia tapti mobiliųjų konstrukcijų projektavimo ir statybos lydere bei niekada nepiginti produkcijos kokybės sąskaita.

Metalinių rėmų angaras – universali ir patikima konstrukcija

Mobilūs metalinių rėmų angarai – naujovė Pabaltijyje, nors Europos, Azijos ir Amerikos  rinka produktą jau gerai pažįsta ir plačiai naudoja. Gaminio savybės leidžia projektavimo, gamybos bei statybos darbus atlikti minimaliomis sąnaudomis, todėl mobilieji metalinių rėmų angarai vis dažniau nurungia tradicinius.

Angarų paskirtis ir pritaikymo galimybės

Produkto panaudojimo sritis ypač plati. Mobilūs metalinių rėmų angarai konstruojami įvairių paskirčių nuolatiniam bei laikinam sandėliavimui, uostuose – birių ir kitokių krovinių saugojimui. Angarai tinka gamybos patalpoms, ūkinei – komercinei veiklai, sporto kompleksams, teniso kortams, ledo arenoms, parodoms, ekspozicijoms ir įvairiems pramoginiams renginiams. Oro uostuose angarai statomi lėktuvams bei malūnsparniams.    

Akivaizdus pranašumas

Metalinių rėmų angarai – mobilūs ir per trumpą laiką gali būti sumontuoti bei išmontuoti ar pernešti/perstatyti į kitą vietą. Gaminiui nereikia pamatų, stoglangių ir langų. Stogo uždanga gaminama iš šviesai laidžios, baltos spalvos PVC medžiagos, o šoninių sienų tentinių uždangų spalvą galima pasirinkti iš siūlomos spalvų palėtės. Uždangos eksploatacinis laikotarpis – daugiau nei 25 metai ir bet kuriuo metu ji gali būti pakeista nauja.
PVC uždanga, priešingai nei skarda, kuria dengiami kitokio tipo angarai, nerūdija ir nereaguoja su sandėliuojamomis cheminėmis medžiagomis. Dengiant angarą šia medžiaga, ji sulituojama į vientisą „paklodę”, todėl konstrukcija išlieka visiškai sandari net eksploatuojant ekstremaliomis sąlygomis bei maksimaliomis vėjo ir sniego apkrovomis. Sniegas netrukdo patekti šviesai, nes nesilaiko ir neslysta nuo PVC medžiaga dengto angaro stogo.
Atsiradus techniniams uždangos pažeidimams – PVC medžiaga lengvai remontuojama. Pasirinktoje angaro vietoje galima patalpinti ir pageidaujamų matmenų firmos logotipą.

Konstrukcija ir montavimas

Gaminio ilgis – neribotas (žingsnis tarp sekcijų kas 3 – 4 m). Standartinis plotis – nuo 10 iki 50 m (kas 5 m), šono aukštis – 4, 5, 6 m. Įmonėje dirbantys atestuoti specialistai gali suprojektuoti bei pagaminti ir kitų matmenų angarus.
Angaro rėmas apskaičiuojamas įvertinant sniego ir vėjo apkrovas (remiantis vietinėmis statybos normomis). Kolonos prie pagrindo tvirtinamos metaliniais ankeriais arba ankeriniais varžtais. Rėmas gaminamas iš konstrukcinio plieno, kurio paviršius cinkuojamas, smėliuojamas arba gruntuojamas. Vėliau konstrukcija padengiama kliento pageidaujamos spalvos epoksidiniais dažais (100 μm). Medžiaga sulituojama ir instaliuojama vientisa. Taip užtikrinamas maksimalus angaro hermetiškumas.
Angaro uždangos gamybai naudojama sunkiai užsiliepsnojanti (DIN 4102B1/M2 standartas), iš abiejų pusiu akrilo sluoksniu padengta, šviesai pralaidi medžiaga. Konstrukcijos stogo ir šonų danga irgi gali būti pagaminta iš šviesai nepralaidžios, pasirinktos spalvos medžiagos. Angaro sienų uždengimui įmonė siūlo ir kietų sienų sprendimą.
Iš objekto vidaus montuojant papildomą PVC medžiagos sluoksnį, sudaromas oro tarpas. Taip išsprendžiama angaro apšiltinimo ir kondensavimo problema.
Angaro vartai gali būti atstumiami ir pakeliami, su įmontuotomis pakeliamomis durimis ir be jų. Taip pat gali būti sumontuotos dvigubos ir viengubos įėjimo/išėjimo durys bet kurioje angaro vietoje.


Papildoma komplektacija

Angaruose galima suprojektuoti ir instaliuoti apšvietimą, ventiliaciją bei mikroklimato palaikymo kontrolės sistemą. Prieš pradedant darbus pateikiami angaro eskizai – brėžiniai, techninė dokumentacija ir garantiniai įsipareigojimai.

Aliumininės konstrukcijos – mobilių statybų garantas

Mobilūs aliuminių rėmų angarai – taip pat naujas Pabaltijyje, bet seniai Vakarų šalyse naudojamas produktas. Išskirtinė gaminio savybė – greitas sumontavimo bei išmontavimo procesas.
Techniniai aliuminių rėmų angarų pranašumai praktiškai analagokiški metalinių konstrukcijų statinių duomenims. Angarams nereikia pamatų, jie – mobilūs ir per trumpą laiką perkeliami į kitą vietą. Konstrukcijos dengiamos lengvai remontuojama PVC medžiaga, o stoglangius ir langus atstoja šviesai laidžios baltos ar spalvotos PVC medžiagos stogo uždanga.

Techninė konstrukcijos charakteristika ir montavimas

Mobilių aliuminio rėmų angarų ilgis – neribojamas (modulio – sekcijos žingsnis – 5 m). Standartinis plotis – iki 50 m (kas 5 m), šono aukštis – 3 – 4 m (parametrai gali kisti pagal kliento pageidavimus).
Modulinio angaro karkasą sudaro stabilūs aliuminio profilio rėmai, tarpusavyje sujungti plieniniais cinkuotais mazgais. Atraminiai padai, kolonų jungtys ir kiti tvirtinimo elementai pagaminti iš galvanizuoto plieno. Konstrukcijos stabilumas užtikrinamas papildomais trosais, kryžmiškai surišančiais angaro kolonas tarpusavyje. Kolonos prie pagrindo arba grindų sistemos tvirtinamos metaliniais ankeriais.

Aliuminio rėmų konstrukcijos apskaičiuojamos įvertinant vėjo apkrovas (remiantis vietinėmis statybos normomis), bet neįvertinant sniego apkrovų, todėl eksploatuojant angarą žiemos metu būtina objekte įrengti apšildymo sistemą arba valyti sniegą nuo stogo uždangų.
Pagal angaro sekcijas stogo ir šonų uždangos suskirstytos į 5 m pločio dalis ir jungiamos su rėmo konstrukcija, instaliuojant uždangas angaro profiliuose specialiai numatytuose grioveliuose.

Apdailai, apšiltinimui bei kondensavimo problemoms spręsti gali būti instaliuojamas papildomas medžiagos sluoksnis angaro viduje, kuris montuojamas į tam numatytus griovelius angaro rėmų konstrukcijose.
Dvigubos ar viengubos aliuminio konstrukcijų įėjimo/išėjimo durys montuojamos bet kurioje angaro vietoje.

Grindys irgi sudedamos iš metalinio karkaso. Ant jo sumontuojami mediniai 1*5 m padėklai, pagaminti iš 21 mm storio lentų, tarpusavyje jungiamų aliuminio profiliu. Specialus karkasas leidžia kloti grindis ir ant nelygaus pagrindo (apkrova – apie 500 kg/m2).  Prieš statant mobilius aliuminio rėmų karkasus, pateikiami angaro eskizai – brėžiniai.

Tekstilinė architektūra – modernioji statybų tendencija

Tekstilinių konstrukcijų statiniai – naujoji architektūros karta. Patvarumu bei patikimumu nenusileidžianti metalui, akmeniui, betonui ir stiklui, tekstilė pastaruoju metu sparčiai populiarėja tiek Lietuvos, tiek ir pasaulio statybos rinkoje.

Tekstilinių konstrukcijų panaudojimas

Tekstiliniai statiniai naudojami stadionų, sporto kompleksų, pramogų, verslo, parodų ir koncertų salių statybai. Taip pat viešbučių, restoranų, kavinių ir kitų komercinių pastatų stogams bei pastogėms ir statinių apipavidalinimui. Tekstilinės konstrukcijos pritaikomos ir aerouostų, autobusų, geležinkelio stočių ir terminalų, automobilių aikštelių, degalinių statybai bei apdailai.

Produkto ypatumai 

Tekstilinių konstrukcijų statinius architektai pritaiko konkrečiam statiniui ar aplinkai, todėl kiekvienas produktas – individualus. Konstrukcijos lengvai kombinuojamos ir derinamos su kitomis medžiagomis (medžiu, stiklu, nerūdijančio plieno mazgais ir trosais). Kadangi tekstilė pralaidi šviesai, tinkama apšvietimo instaliacija sukuria patrauklų ir prabangų statinio vaizdą.
Tekstilinėms konstrukcijoms naudojamos specialios PVC ir PTFE (fluoroplasto) medžiagos, padengtos akrilo ir PVDF (polivinildenfluorido) teflono sluoksniu (nepritraukia dulkių). Dėl šių medžiagų naudojimo estetinis statinio vaizdas nesikeičia daugiau nei 25 metus.

Techniniai parametrai

Tekstilinės architektūros karkaso ir stiebų gamybai gali būti naudojami skirtingi plieniniai, gelžbetoniniai, mediniai arba kombinuoti būdai. Tai priklauso nuo pasirinkto projekto architektūrinių sprendimų. Konstrukcija gali būti apskaičiuota pagal vėjo ir sniego apkrovas vietinėms statybos normoms ir neapskaičiuota sniego apkrovoms, priklausomai nuo statinio paskirties ir kliento pageidavimų.

Naudojamų PVC akrilo, PVDF teflono ir stiklo audinio, padengto PTFE sluoksniu, medžiagų tamprumo charakteristika ir svoris tiesiogiai priklauso nuo statinio konstrukcijos, todėl parenkami remiantis konstrukcijų apskaičiavimais.

Prabangiausių tekstilinės architektūros statinių uždangos įtempimo mazgų gamybai naudojamas nerūdijantis plienas, jungtims ir kitiems tvirtinimo elementams – galvanizuotas plienas. Įtempimui naudojami nerūdijančio plieno trosai, kurių galuose gamybos metu įpresuoti nerūdijančio plieno antgaliai.