vingida.lt
Apie mus
Produktai
Konstrukcijų projektavimas
DUK
Partneriai
Kontaktinė informacija

   VŽ "Tekstilinė architektūra įsitvirtina Lietuvoje" - 2001 08 20

Tekstilinė architektūra įsitvirtina Lietuvoje

Rūta Andružytė 
 
Prieš porą metų susidomėjusi Lietuvoje dar nauja sritimi – tekstiline architektūra, klaipėdiškė "Vingida" jau įgyvendino pirmuosius projektus. Bendrovės vadovai planuoja, jog tekstilinės architektūros statinių kitąmet šalyje padaugės kelis kartus.
 
 
 
Pasak Adolfo Gritėno, "Vingidos" rinkodaros vadybininko, tekstilinė architektūra, atkeliavusi iš JAV, Japonijos bei Vakarų Europos, Lietuvoje dar nauja, o kartu ir neišnaudota niša.
"Esame vieninteliai tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse rinkose, užsimoję įgyvendinti šią naujovę. Kita vertus, nelengva pralaužti ledus, nes ne kiekvienas suvokia, kas yra tekstilinė architektūra",– sakė p. Gritėnas, aiškindamas, jog tai įspūdingų formų uždangos, prieigos ir kiti statiniai iš specialios PVC medžiagos, padengtos apsauginiu akriliniu sluoksniu.
Tekstilinės architektūros gaminiai iš tokios nedegios, neteplios, atsparios temperatūros svyravimams ir nepraleidžiančios vandens medžiagos naudojami statant degalines, baseinus, ledo maniežus, futbolo aikštes, scenas ir t.t. Statinio tarnavimo laikotarpis siekia iki 40 m.
Pirmuosius tekstilinės architektūros projektus klaipėdiečiai įgyvendino su "Jungtiniu alaus centru" – šią vasarą trys vasaros lauko kavinės buvo pastatytos Vilniuje – prie Radvilų rūmų, Rūdininkų bei Vokiečių gatvėse.

Perspektyvi sritis
"Tekstilinę architektūrą bandysime įtvirtinti ne vien Lietuvoje, bet ir kaimyninėse valstybėse. Vien pagal dabartines sutartis bei planus Lietuvoje kitąmet tokių statinių išdygs per tris kartus daugiau nei šiemet,– planuoja p. Gritėnas. – Beje, šią naujovę noriai priėmė Lietuvos architektai."
Šiemet naujieji gaminiai sudarys apie 10% bendrovės apyvartos. "Tuo tarpu ateinančiais metais iš tekslinės architektūros turėtume gauti per 50% visų pajamų, maždaug tiek pat planuojame ir iš iki šiol buvusios pagrindinės mūsų veiklos – tentų, mobiliųjų paviljonų, angarų gamybos",– prognozuoja p. Gritėnas.

Brangus malonumas
Ponas Gritėnas neslepia, jog tekstilinė architektūra yra "gana brangus malonumas". Uždengto 1 m2 kaina prasideda nuo 400 Lt. "Viskas priklauso nuo formos sudėtingumo ir t.t. – kaina gali viršyti ir 1.000 Lt,– skaičiuoja p. Gritėnas. – Tačiau įvertinus statinio ilgaamžiškumą bei palyginus, pavyzdžiui, su jau įprastais lauko kavinių skėčiais, kurie nusidėvi per 1-2 m., investicija atsiperka.".
Šiemet bendrovės pardavimai per pirmąjį pusmetį jau viršijo praėjusių metų apyvartą ir siekė 2 mln. Lt.