vingida.lt
Apie mus
Produktai
Konstrukcijų projektavimas
DUK
Partneriai
Kontaktinė informacija

   VŽ "Tekstilinė – plytos alternatyva" - 2002 06 10

Tekstilinė – plytos alternatyva

Henrieta Aleknienė 
 
UAB "Vingida", pernai Lietuvos rinkai pasiūliusi naujieną – tekstilinės architektūros statinius, birželį sumontuos naujo pavyzdžio tentinę konstrukciją.
 
 
 
Klaipėdoje įsikūrusi "Vingida" iki 2001 m. gamino automobilių, puspriekabių apdangalus, prekybos palapines, metalo konstrukcijas bei modulinius angarus. Pernai imtasi Vakaruose jau įsitvirtinusios, bet Lietuvoje naujos veiklos – tekstilinės architektūros. Jau atsiranda ir konkurentų, tačiau, pasak Kęstučio Ivanausko, "Vingidos" gamybos direktoriaus, bendrovė užima didžiąją šalies tekstilinės architektūros rinkos dalį.


Ne vienai dienai
Pasak p. Ivanausko, tekstilinės architektūros pritaikymo galimybės yra beribės: ji naudojama apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių, moderniai apipavidalinti pastatus, pastogėms virš įėjimų į patalpas ir pėsčiųjų takelių, stadionų stogams bei laikinoms pastogėms renginių metu. Šios konstrukcijos lengvai išardomos. Tekstilinei architektūrai naudojama speciali medžiaga – tai garantija, jog pastatas gyvuos 20–40 metų.
Pernai "Vingida" įsigijo aukšto dažnio litavimo mašiną medžiagos siūlėms lituoti, ji, p. Ivanausko teigimu, atitinka aukščiausius standartus. Tekstilinės architektūros gaminiams projektuoti ir apskaičiuoti bendrovėje naudojama speciali kompiuterinė programa.

Kilnojamieji angarai
Neapleidžia bendrovė ir savo tradicinės veiklos. Ypač paklausūs gana greitai (nuo 1998-ųjų) tapo jos gaminami kilnojamieji angarai. Jiems, anot p. Ivanausko, dabar tenka apie 60% šalies rinkos. Uostamiesčio įmonės specialistų pagamintus ir sumontuotus angarus šalyje naudoja keliolika Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių.
Pernai "Litexpo" parodų centre Vilniuje "Vingida" sumontavo 2.170 m2 angarą. Tokio tipo kilnojamuosius angarus bendrovė gali pastatyti per savaitę – jie suskirstyti sekcijomis, tad plotą galima padidinti ar sumažinti pagal kliento pageidavimą. Kilnojamuosius angarus bendrovė gamina pagal užsakymus arba nuomoja. Žieminiai angarai yra su pastiprintomis metalo konstrukcijomis, galinčiomis atlaikyti sniego dangos krūvį.
Pasak p. Ivanausko, šiems angarams uždengti naudojama sunkiai įsideganti medžiaga. Jiems nereikia stoglangių nei langų, nes stogo dangos gaminamos iš šviesai laidžios medžiagos. Be to, jiems nereikia pamatų, tad sumontuoti galima bet kur ir greitai, o prireikus perkelti į kitą vietą. Palyginti su tradiciniais skarda dengtais angarais, tekstiliniai yra perpus pigesni.