vingida.lt
Apie mus
Produktai
Konstrukcijų projektavimas
DUK
Partneriai
Kontaktinė informacija

   VŽ "Tentiniais angarais domisi rusai" - 2003 06 07

Tentiniais angarais domisi rusai (.pdf formate)

Vaidotas Cucėnas 
 
Tekstilinės architektūros, metalo konstrukcijų, tentų bei paviljonų gamybos bendrovė “Evereksas” šiais metais Rusijoje įgyvendins 2 mln. Lt vertės projektą. Įmonė ketina įrengti 10 tūkst. kv. metrų plotą užimančius tentinius angarus vienai baldų gamybos bendrovei Sankt Peterburge.  
 
 
 
Michailas Šakuto, "Everekso" direktorius, sako, kad planuojama, jog keturių tentinių angarų-sandėlių statyba Rusijoje užtruks apie 5-6 mėnesius. Projektą įgyvendins apie 20 įmonės darbuotojų, kurie darbus turėtų pradėti pasibaigus vasarai. Šių angarų statybai bus sunaudota 160 tonų plieno ir 12.000 m2 tentinės medžiagos.
“Pasaulyje, ypač Norvegijoje, Japonijoje ir JAV, sparčiai populiarėjantys tentiniai angarai mūsų šalyje dar nėra itin paklausūs. Užsakovai dažnai baiminasi tentinių sandėliavimo angarų, nes mano, kad tentas gali greitai suplyšti ir yra nepatikimas, tačiau angarams naudojami tentai pasižymi ypatingu tvirtumu”, – tvirtina p. Šakuto.
Jo manymu, sandėliavimui, žemės ūkio ir kitos paskirties technikai laikyti naudojami tentiniai angarai gali būti eksploatuojami iki 15 metų, po to tereikia pakeisti tentą ir toliau galima jį naudoti. Tento kaina siekia apie 20% visos angaro vertės, todėl tento pakeitimas nesudaro didelių išlaidų angarą eksploatuojančiai įmonei.
Metalinių angarų statytojų nuomone, tentiniai angarai ir tekstilinės architektūros statiniai yra trumpalaikiai, todėl labiausiai tinka statant laikinus pastatus. Anot jų, tokios konstrukcijos labiausiai tiktų apsaugoti nuo lietaus, saulės.

Pigesni
Vieno kvadratinio metro tentinio angaro įrengimas kainuoja nuo 170 iki 220 Lt. Ponas Šakuto pabrėžia, kad, palyginti su metaliniais angarais, tai – maždaug 40% pigiau. Be to, tentinio angaro statyba ir eksploatacija taip pat yra gerokai pigesnė nei metalinių angarų.
Igoris Surninas (Igor Surnin), Klapėdos "Vingidos", gaminančios automobilių, puspriekabių dangalus, prekybos palapines, metalo konstrukcijas bei modulinius angarus, direktorius, sako, kad realiai tentiniai angarai kainuoja 20% pigiau nei metaliniai. Jis mano, jog pagrindinės kliūtys, dėl kurių Lietuvoje tekstilinė architektūra taip nesparčiai populiarėja, yra maža Lietuvos rinka ir produkto specifiškumas. Kaip kitą priežastį jis nurodo per menkas architektų žinias šioje srityje.
"Architektai nemoka projektuoti tekstilinės architektūros statinių, todėl užsakovams niekada ir nepasiūlo tokios alternatyvos. Dėl šios priežasties, kol kas projektus daugiausia darome kavinėms, o rimtesni objektai nesusilaukia tekstilinės architektūros dėmesio", - teigia p. Surninas. Anot jo, tekstilinės architektūros atstovai visada pasirengę konsultuoti architektus ir tikisi su jais ateityje glaudžiai bendradarbiauti.
Tekstilinės architektūros ir tentinių angarų statytojai teigia, kad pagrindinė jų savybė – mobilumas. Jie, kitaip nei metaliniai angarai, dėl savo konstrukcijos gali būti nesunkiai išmontuojami ir perkeliami iš vienos vietos į kitą. Vadimas Beličenka, "Everekso" pardavimo konsultantas, pažymi, kad būtent dėl šios priežasties baldus gaminanti Sankt Peterburgo įmonė ir pasirinko tentinius angarus, nes netolimoje ateityje įmonė žada kelti savo gamybinę bazę į kitą vietą, taip pat apsisprendžiant įtakos turėjo ir angarų pigumo veiksnys.